MAME - en to sr translation catalogue (351 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
sr: 
    
    Pritsnite bilo koji taster za nastavak

en: 
    Sound:
sr: 
    Zvuk:

en:  (default)
sr:  (uobičajeno)

en:  (locked)
sr:  (zakǉučano)

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
sr: %1$s
    %2$s %3$s
    Drajver: %4$s
    
    CPU:

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
sr: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d programskih paketa )

en: %1$s Brightness
sr: %1$s osvetǉenost

en: %1$s Contrast
sr: %1$s kontrast

en: %1$s Gamma
sr: %1$s gama

en: %1$s Horiz Position
sr: %1$s horizontalna pozicija

en: %1$s Horiz Stretch
sr: %1$s rastezaǌe po horizontali

en: %1$s Refresh Rate
sr: %1$s frekvencija osvežavaǌa

en: %1$s Vert Position
sr: %1$s vertikalna pozicija

en: %1$s Vert Stretch
sr: %1$s rastezaǌe po vertikali

en: %1$s Volume
sr: %1$s jačina zvuka

en: %s
     added to favorites list.
sr: %s
     dodato u listu omiǉenih

en: %s
     removed from favorites list.
sr: %s
     izbrisano iz liste omiǉenih.

en: %s [internal]
sr: %s [interno]

en: (playing)
sr: (reprodukcija)

en: (recording)
sr: (snimaǌe)

en: **Error saving %s.ini**
sr: **Greška prlikom zapisivaǌa %s.ini**

en: **Error saving ui.ini**
sr: **Greška prilikom snimaǌa ui.ini**

en: ARGB Settings
sr: ARGB podešavaǌa

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
sr: Dodaj %1$s direktorijum - Pretraga: %2$s_

en: Add Folder
sr: Dodaj direktorijum

en: Add To Favorites
sr: Dodaj u listu omiǉenih

en: Add filter
sr: Dodaj filter

en: All cheats reloaded
sr: Sva varaǌa ponovo učitana

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
sr: Da li ste sigurni da želite da napustite program?
    
    Pritisnite %1$s za napuštaǌe programa
    Pritisnite %2$s za nastavak emulacije

en: Auto
sr: Automatski

en: BIOS Selection
sr: Izbor BIOS-a

en: Barcode Reader
sr: Barkod čitač

en: Barcode length invalid!
sr: Neodgovarajuća dužina barkoda!

en: Beam Intensity Weight
sr: Intenzitet snopa

en: Beam Width Maximum
sr: Maksimalna širinia snopa

en: Beam Width Minimum
sr: Minimalna širina snopa

en: Bold
sr: Podebǉano

en: Cannot save over directory
sr: Nemoguće snimiti preko direktorijuma

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
sr: Promeni %1$s direktorijum - Pretraga: %2$s_

en: Change Folder
sr: Promeni direktorijum

en: Cheat
sr: Varaǌe

en: Cheat Comment:
    %s
sr: Komentar za varaǌe:
    %s

en: Cheats
sr: Varaǌa

en: Choose from palette
sr: Izabrati iz palete

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
sr: Žeton %1$c: %2$d%3$s

en: Coin %1$c: NA%3$s
sr: Žeton %1$c: NA%3$s

en: Color preview:
sr: Prikaz boja:

en: Colors
sr: Boje

en: Configure Options
sr: Konfiguracija opcija

en: Create
sr: Kreiraj

en: Crosshair Offset %1$s
sr: Pomeraj nišana %1$s

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
sr: Pomeraj nišana X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
sr: Pomeraj nišana Y %1$1.3f

en: Crosshair Scale %1$s
sr: Razmera nišana %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
sr: Razmera nišana X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
sr: Razmera nišana Y %1$1.3f

en: Customize UI
sr: Prilagodi korisnički interfejs

en: DIP Switches
sr: DIP prekidači

en: Disabled
sr: Onemogućeno

en: Driver: %1$s
sr: Drajver: %1$s

en: Enabled
sr: Omogućeno

en: Enter Code
sr: Unesite barkod

en: Exit
sr: Izlaz

en: Export displayed list to file
sr: Eksportuj prikazanu listu u fajl

en: Export list in TXT format (like -listfull)
sr: Eksportuj listu u TXT formatu (kao -listfull)

en: Export list in XML format (like -listxml)
sr: Eksportuj listu u XML formatu (kao -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
sr: Eksportuj listu u XML formatu (kao -listxml, ali bez uredjaja)

en: Fast Forward
sr: Premotaj u napred

en: File
sr: Fajl

en: File Already Exists - Override?
sr: Fajl već postoji - prepiši?

en: File Manager
sr: Upravǉaǌe fajlovima

en: Fonts
sr: Fontovi

en: General Info
sr: Opšte informacije

en: Graphics	Imperfect
sr: Grafika	Nesavršena

en: Graphics	Imperfect Colors
sr: Grafika	Nesavršene boje

en: Graphics	OK
sr: Grafika	OK

en: Graphics	Unimplemented
sr: Grafika	Nije implementirana

en: Graphics	Wrong Colors
sr: Grafika	Pogrešne boje

en: Graphics: Imperfect,
sr: Grafika: nesavršena,

en: Graphics: OK,
sr: Grafika: OK,

en: Graphics: Unimplemented,
sr: Grafika: nije implementirana,

en: Hide Both
sr: Sakrij oboje

en: Hide Filters
sr: Sakrij filtere

en: Hide Info/Image
sr: Sakrij Info/Sliku

en: Image Format:
sr: Format zapisa:

en: Images
sr: Programi

en: Info
sr: Informacije

en: Infos text size
sr: Visina teksta za informacije

en: Italic
sr: Iskošeno

en: Keyboard	Imperfect
sr: Tastatura	Nesavršena

en: Keyboard	Unimplemented
sr: Tastatura	Nije implementirana

en: Language
sr: Jezici

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
sr: Laserdisc '%1$s' horizontalna pozicija

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
sr: Laserdisc '%1$s' rastezaǌe po horizontali

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
sr: Laserdisc '%1$s' vertikalna pozicija

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
sr: Laserdisc '%1$s' rastezaǌe po vertikali

en: Lines
sr: Linije

en: Machine Configuration
sr: Konfiguracija mašine

en: Manufacturer	%1$s
sr: Proizvođač	%1$s

en: Master Volume
sr: Glavna jačina zvuka

en: Mechanical System	No
sr: Mehanički sistem	Ne

en: Mechanical System	Yes
sr: Mehanički sistem	Da

en: Menu Preview
sr: Probni prikaz menija

en: Mouse
sr: Miš

en: Mouse	Imperfect
sr: Miš	Nesavršen

en: Mouse	Unimplemented
sr: Miš	Nije implementiran

en: Name:             Description:
sr: Ime:              Opis:

en: Network Devices
sr: Mrežni uređaji

en: New Barcode:
sr: Novi barkod:

en: No
sr: Ne

en: None
sr: Nijedan

en: Not supported
sr: Nije podržano

en: Off
sr: Iskǉučeno

en: On
sr: Ukǉučeno

en: Other Controls
sr: Ostale kontrole

en: Overall	NOT WORKING
sr: Uopšteno	NE RADI

en: Overall	Unemulated Protection
sr: Uopšteno	Zaštita nije emulirana

en: Overall	Working
sr: Uopšteno	Radi

en: Overall: NOT WORKING
sr: Uopšteno: NE RADI

en: Overall: Unemulated Protection
sr: Uopšteno: zaštita nije emulirana

en: Overall: Working
sr: Uopšteno: radi

en: Overclock CPU %1$s
sr: Ubrzaǌe osnovnog takta CPU %1$s

en: Partially supported
sr: Delimično podržano

en: Pause/Stop
sr: Pauza/Stop

en: Play
sr: Pusti

en: Please enter a file extension too
sr: Molim unesite i ekstenziju

en: Plugin Options
sr: Opcije dodataka

en: Plugins
sr: Dodatci

en: Press TAB to set
sr: Pritisnite TAB da podesite

en: Press any key to continue.
sr: Pritisnite bilo koji taster za nastavak.

en: Pseudo Terminals
sr: Pseudo terminali

en: Read this image, write to another image
sr: Čitaj ovaj fajl, piši u drugi

en: Read this image, write to diff
sr: Čitaj ovaj fajl, piši razlike

en: Read-only
sr: Samo čitaǌe

en: Read-write
sr: Čitaǌe-pisaǌe

en: Record
sr: Snimi

en: Reload All
sr: Ponovo učitaj sve

en: Remove %1$s Folder
sr: Ukloni %1$s direktorijum

en: Remove Folder
sr: Ukloni direktorijum

en: Remove From Favorites
sr: Izbriši iz liste omiǉenih

en: Remove last filter
sr: Ukloni posledǌi filter

en: Requires Artwork	No
sr: Zahteva ilustracije	Ne

en: Requires Artwork	Yes
sr: Zahteva ilustracije	Da

en: Requires CHD	No
sr: Zahteva CHD	Ne

en: Requires CHD	Yes
sr: Zahteva CHD	Da

en: Requires Clickable Artwork	No
sr: Zahteva klik ilustracije	Ne

en: Requires Clickable Artwork	Yes
sr: Zahteva klik ilustracije	Da

en: Reset
sr: Resetuj

en: Reset All
sr: Resetuji sve

en: Return to Previous Menu
sr: Povratak u prethodni meni

en: Revision: %1$s
sr: Revizija: %1$s

en: Rewind
sr: Premotaj

en: Rotate
sr: Rotiraj

en: Sample Rate
sr: Učestalost uzorkovaǌa

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sr: Primer teksta - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: Screen
sr: Ekran

en: Screen #%d
sr: Ekran #%d

en: Screen '%1$s'
sr: Ekran '%1$s'

en: Screen Orientation	Horizontal
sr: Orijentacija ekrana	Horizontalno

en: Screen Orientation	Vertical
sr: Orijentacija ekrana	Vertikalno

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
sr: Obrtaǌe ekrana u "koktel" modu nije podržano.

en: Search: %1$s_
sr: Pretraga: %1$s_

en: Select access mode
sr: Odaberi mod pristupa

en: Select image format
sr: Odaberi format

en: Short Name	%1$s
sr: Skraćeno ime	%1$s

en: Show All
sr: Prikaži sve

en: Show DATs view
sr: Prikaži DAT

en: Show Side Panels
sr: Prikaži bočne panele

en: Slider Controls
sr: Kontrole klizača

en: Slot Devices
sr: Slot uređaji

en: Software is clone of: %1$s
sr: Softver je klon od: %1$s

en: Software is parent
sr: Softver je predak

en: Sound
sr: Zvuk

en: Sound	Imperfect
sr: Zvuk	Nesavršen

en: Sound	OK
sr: Zvuk	OK

en: Sound	Unimplemented
sr: Zvuk	Nije implementiran

en: Sound Options
sr: Opcije za zvuk

en: Sound: Imperfect
sr: Zvuk: nesavršen

en: Sound: OK
sr: Zvuk: OK

en: Sound: Unimplemented
sr: Zvuk: nije implementiran

en: Start System
sr: Pokrenite sistem

en: Support Cocktail	No
sr: Podržava "koktel" mod	Ne

en: Support Save	No
sr: Podržava snimaǌe staǌa sistema	Ne

en: Support Save	Yes
sr: Podržava snimaǌe staǌa sistema	Da

en: Supported: No
sr: Podržano: ne

en: Supported: Partial
sr: Podržano: delimično

en: Supported: Yes
sr: Podržano: da

en: Switch Item Ordering
sr: Promeni sortiraǌe

en: System is BIOS	No
sr: Sistem je BIOS	He

en: System is BIOS	Yes
sr: Sistem je BIOS	Da

en: System is Clone of	%1$s
sr: Sistem je klon od	%1$s

en: System is Parent
sr: Sistem je predak

en: System is clone of: %1$s
sr: Sistem je klon od: %1$s

en: System is parent
sr: Sistem je predak

en: System: %1$-.100s
sr: Sistem: %1$-.100s

en: Tape Control
sr: Kontrola trake

en: There are known problems with this system
sr: Postoje poznati problemi s ovim sistemom

en: Tickets dispensed: %1$d
sr: Izdate karte: %1$d

en: Type name or select: %1$s_
sr: Otkucajte ime ili izaberite: %1$s_

en: Type name or select: (random)
sr: Otkucajte ime ili izaberite: (nasumičan izbor)

en: UI Font
sr: Font korisničkog interfejsa

en: Uptime: %1$d:%2$02d
sr: Vreme rada: %1$d:%2$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
sr: Vreme rada: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Use External Samples
sr: Koristi dodatne semplove

en: User Interface
sr: Korisnički interfejs

en: Vector
sr: Vektor

en: Vector Flicker
sr: Trepereǌe vektora

en: Video Options
sr: Video opcije

en: Year	%1$s
sr: Godina	%1$s

en: Yes
sr: Da

en: [compatible lists]
sr: [kompatibilne liste]

en: [create]
sr: [kreiraj]

en: [empty slot]
sr: [prazan slot]

en: [empty]
sr: [prazno]

en: [failed]
sr: [neuspešno]

en: [file manager]
sr: [upravǉaǌe fajlovima]

en: [software list]
sr: [lista programa]

[ctx: color-channel]
en: Alpha
sr: Alfa

[ctx: color-channel]
en: Blue
sr: Plavа

[ctx: color-channel]
en: Green
sr: Zelenа

[ctx: color-channel]
en: Red
sr: Crvenа

[ctx: color-option]
en: Background
sr: Pozadina

[ctx: color-option]
en: Border
sr: Granica

[ctx: color-option]
en: Clone
sr: Kloniraj

[ctx: color-option]
en: DIP switch
sr: DIP prekidač

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
sr: Grafički prikaz pozadine

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
sr: Boja pozadine pri pritisku miša

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
sr: Boja pri pritisku miša

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
sr: Boja pozadine pri prelasku miša

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
sr: Boja pri prelasku miša

[ctx: color-option]
en: Normal text
sr: Normalni tekst

[ctx: color-option]
en: Normal text background
sr: Pozadina normalnog teksta

[ctx: color-option]
en: Selected background color
sr: Boja pozadine za izabranu stavku

[ctx: color-option]
en: Selected color
sr: Boja izabranog

[ctx: color-option]
en: Slider color
sr: Boja klizača

[ctx: color-option]
en: Subitem color
sr: Boja pod-stavke

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
sr: Boja za nedostupno

[ctx: color-preset]
en: Black
sr: Crna

[ctx: color-preset]
en: Blue
sr: Plavа

[ctx: color-preset]
en: Gray
sr: Siva

[ctx: color-preset]
en: Green
sr: Zelenа

[ctx: color-preset]
en: Orange
sr: Naranǆasta

[ctx: color-preset]
en: Red
sr: Crvenа

[ctx: color-preset]
en: Silver
sr: Srebrna

[ctx: color-preset]
en: Violet
sr: ǈubičasta

[ctx: color-preset]
en: White
sr: Bela

[ctx: color-preset]
en: Yellow
sr: Žuta

[ctx: color-sample]
en: Clone
sr: Kloniraj

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
sr: Prelay mišem

[ctx: color-sample]
en: Normal
sr: Normalno

[ctx: color-sample]
en: Selected
sr: Izabrano

[ctx: color-sample]
en: Subitem
sr: Pod-stavka

en: default
sr: uobičajeno

[ctx: emulation-feature]
en: camera
sr: kamera

[ctx: emulation-feature]
en: graphics
sr: grafika

[ctx: emulation-feature]
en: keyboard
sr: tastatura

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic tape
sr: magnetna traka

[ctx: emulation-feature]
en: microphone
sr: mikrofon

[ctx: emulation-feature]
en: mouse
sr: miš

[ctx: emulation-feature]
en: printer
sr: štampač

[ctx: emulation-feature]
en: protection
sr: zaštita

[ctx: emulation-feature]
en: sound
sr: zvuk

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
sr: [root%1$s] boje

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
sr: [root%1$s] olovke

[ctx: machine-filter]
en: Category
sr: Kategorija

[ctx: machine-filter]
en: Clones
sr: Klonovi

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
sr: Lista omiǉenih

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
sr: Horizontalni ekran

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
sr: Proizvođač

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
sr: Mehanički

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
sr: Ne mehanički

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
sr: Ne radi

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
sr: Vertikalni ekran

[ctx: machine-filter]
en: Working
sr: Radi

[ctx: machine-filter]
en: Year
sr: Godina

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
sr: Opcije nišana

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
sr: Emulirani

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
sr: Mod tastature

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
sr: Prirodni

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
sr: Dodaj u listu omiǉenih

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
sr: Izbor BIOS-a

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
sr: Barkod čitač

[ctx: menu-main]
en: Cheat
sr: Varaǌe

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
sr: Opcije nišana

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
sr: DIP prekidači

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
sr: Prikaz spoǉašǌeg DAT

[ctx: menu-main]
en: File Manager
sr: Upravǉaǌe fajlovima

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
sr: Konfiguracija mašine

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
sr: Mrežni uređaji

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
sr: Opcije dodataka

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
sr: Pseudo terminali

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
sr: Izbriši iz liste omiǉenih

[ctx: menu-main]
en: Select New System
sr: Izaberi novi sistem

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
sr: Kontrole klizača

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
sr: Slot uređaji

[ctx: menu-main]
en: Start System
sr: Pokrenite sistem

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
sr: Kontrola trake

[ctx: menu-main]
en: Video Options
sr: Video opcije

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
sr: %1$s - Pretraga: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
sr: Dupli klik ili pritisnite %1$s za selektovaǌe

[ctx: path-option]
en: Artwork
sr: Ilustracije

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
sr: Umaǌeni prikaz ilustracija

[ctx: path-option]
en: Bosses
sr: Finalni protivnici

[ctx: path-option]
en: Cabinets
sr: Kabineti

[ctx: path-option]
en: Control Panels
sr: Upravǉački paneli

[ctx: path-option]
en: Covers
sr: Maske

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
sr: Nišani

[ctx: path-option]
en: DATs
sr: DAT fajlovi

[ctx: path-option]
en: Flyers
sr: Letci

[ctx: path-option]
en: Game Endings
sr: Ekrani završetka igre

[ctx: path-option]
en: HowTo
sr: Uputstvo

[ctx: path-option]
en: INIs
sr: INI fajlovi

[ctx: path-option]
en: Icons
sr: Ikone

[ctx: path-option]
en: Logos
sr: Logoi

[ctx: path-option]
en: Marquees
sr: Posteri iznad kabineta

[ctx: path-option]
en: PCBs
sr: PCB (štampane pločice)

[ctx: path-option]
en: ROMs
sr: ROM-ovi

[ctx: path-option]
en: Scores
sr: Najboǉi rezultata

[ctx: path-option]
en: Select
sr: Izborni ekrani

[ctx: path-option]
en: Snapshots
sr: Snimci ekrana

[ctx: path-option]
en: Title Screens
sr: Naslovni ekrani

[ctx: path-option]
en: Versus
sr: Versus ekrani

en: playing
sr: reprodukcija

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
sr: Kreiraj

[ctx: plugin-data]
en: Command
sr: Komanda

[ctx: plugin-data]
en: Gameinit
sr: Inicijalizacija

[ctx: plugin-data]
en: History
sr: Istorija

[ctx: plugin-data]
en: MAMEinfo
sr: МАМЕ - informacije

[ctx: plugin-data]
en: MESSinfo
sr: МESS - informacije

[ctx: plugin-data]
en: Sysinfo
sr: Systemske informacije

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
sr: Kreiraj

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
sr: Ime

en: recording
sr: snimaǌe

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
sr: Pregled artwork-a

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
sr: Finalni protivnici

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
sr: Kabinet

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
sr: Maske

[ctx: selmenu-artwork]
en: Game Over
sr: Završni ekran igre

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
sr: Uputstvo

[ctx: selmenu-artwork]
en: PCB
sr: PCB (štampana pločica)

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
sr: Najboǉi rezultata

[ctx: selmenu-artwork]
en: Select
sr: Izborni ekrani

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
sr: Snimci ekrana

[ctx: selmenu-artwork]
en: Versus
sr: Versus ekrani

[ctx: software-filter]
en: Clones
sr: Klonovi

[ctx: software-filter]
en: Device Type
sr: Tip uredjaja

[ctx: software-filter]
en: Favorites
sr: Lista omiǉenih

[ctx: software-filter]
en: Publisher
sr: Izdavač

[ctx: software-filter]
en: Software List
sr: Lista programa

[ctx: software-filter]
en: Year
sr: Godina

en: stopped
sr: stopirano
