MAME - en to hu translation catalogue (349 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
hu: 
    
    Nyomj egy gombot a folytatáshoz

en: 
        Settings saved
hu: 
        Beállítás elmentve

en: 
    Sound:
hu: 
    Hang:

en: 
    Video:
hu: 
    Kép:

en:  (default)
hu:  (alap)

en:  (locked)
hu:  (zárolva)

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
hu: %1$s
    %2$s %3$s
    Vezérlőprogram: %4$s
    
    Processzor:

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
hu: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d szoftver csomag )

en: %1$s Brightness
hu: %1$s Fényerő

en: %1$s Contrast
hu: %1$s Kontraszt

en: %1$s Horiz Position
hu: %1$s Vízszintes helyzet

en: %1$s Horiz Stretch
hu: %1$s Vízszintes nyújtás

en: %1$s Refresh Rate
hu: %1$s Képfrissítés

en: %1$s Vert Position
hu: %1$s Függőleges helyzet

en: %1$s Vert Stretch
hu: %1$s Függőleges nyújtás

en: %1$s Volume
hu: %1$s Hangerő

en: %s
     added to favorites list.
hu: %s
     felvéve a Kedvencek listára.

en: %s
     removed from favorites list.
hu: %s
     eltávolítva a Kedvencek listáról.

en: %s [internal]
hu: %s [belső]

en: (playing)
hu: (lejátszás)

en: (recording)
hu: (rögzítés)

en: **Error saving %s.ini**
hu: **%s.ini mentése közben hiba történt**

en: **Error saving ui.ini**
hu: **ui.ini mentése közben hiba történt**

en: ARGB Settings
hu: ARGB beállítások

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
hu: %1$s mappa létrehozása - Keresés: %2$s_

en: Add Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Add To Favorites
hu: Felvétel a Kedvencekhez

en: Add filter
hu: Szűrő beállítás

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: All cheats reloaded
hu: Minden csalás újra betöltve

en: Artwork Options
hu: Illusztráció beállítások

en: Auto
hu: Automata

en: Auto frame skip
hu: Automata képkocka kihagyás

en: Auto rotate left
hu: Automatikus forgatás balra

en: Auto rotate right
hu: Automatikus forgatás jobbra

en: Automatic save/restore
hu: Automata mentés/visszaállítás

en: BIOS Selection
hu: BIOS választás

en: Barcode Reader
hu: Vonalkód olvasó

en: Barcode length invalid!
hu: Érvénytelen vonalkód hossz!

en: Beam Intensity Weight
hu: Sugár erősség mértéke

en: Beam Width Maximum
hu: Maximális sugár szélesség

en: Beam Width Minimum
hu: Minimális sugár szélesség

en: Bilinear Filtering
hu: Bilineáris szűrés

en: Bitmap Prescaling
hu: Bittérkép lágyítása

en: Bold
hu: Félkövér

en: Burn-in
hu: Égés

en: Cannot save over directory
hu: Nem menthető el a könyvtárba

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
hu: %1$s mappára váltás - Keresés: %2$s_

en: Change Folder
hu: Mappa váltás

en: Cheat
hu: Csalás

en: Cheat Comment:
    %s
hu: Csalás megjegyzés:
    %s

en: Cheats
hu: Csalások

en: Choose from palette
hu: Választás a palettából

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
hu: Érme %1$c: %2$d%3$s

en: Coin %1$c: NA%3$s
hu: Érme %1$c: NA%3$s

en: Coin impulse
hu: Érme hatás

en: Coin lockout
hu: Érme zárolás

en: Color preview:
hu: Szín előnézet:

en: Colors
hu: Színek

en: Configure Options
hu: Beállítási lehetőségek

en: Create
hu: Létrehozás

en: Crosshair Offset %1$s
hu: Célkereszt kiegyenlítés %1$s

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
hu: Célkereszt kiegyenlítés X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
hu: Célkereszt kiegyenlítés Y %1$1.3f

en: Crosshair Scale %1$s
hu: Célkereszt skála %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
hu: Célkereszt skála X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
hu: Célkereszt skála Y %1$1.3f

en: Customize UI
hu: Felület testre szabása

en: Dial Device Assignment
hu: Dial eszköz gombkiosztása

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Driver: %1$s
hu: Illesztőprogram: %1$s

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Enforce Aspect Ratio
hu: Kényszerített képarány

en: Enlarge images in the right panel
hu: Képek nagyítása a jobb panelen

en: Enter Code
hu: Kód megadása

en: Exit
hu: Kilépés

en: Export displayed list to file
hu: A megjelenített lista exportálása fájlba

en: Export list in TXT format (like -listfull)
hu: Lista exportálása TXT formátumba (mint -listfull)

en: Export list in XML format (like -listxml)
hu: Lista exportálása XML formátumba (mint -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
hu: Lista exportálása XML formátumba (mint -listxml, de belefoglalva az eszközöket)

en: Fast Forward
hu: Gyors előretekerés

en: File
hu: Fájl

en: File Already Exists - Override?
hu: Fájl már lézeik - Felülírod?

en: File Manager
hu: Fájl kezelő

en: Filter
hu: Szűrő

en: Flip X
hu: X elfordítás

en: Flip Y
hu: Y elfordítás

en: Fonts
hu: Betűk

en: Force 4:3 aspect for snapshot display
hu: Kényszerített 4:3 képarány pillanatkép megjelenítéséhez

en: Frame skip
hu: Képkocka kihagyás

en: General Info
hu: Általános infók

en: Graphics	Imperfect
hu: Grafika	Hibás

en: Graphics	Imperfect Colors
hu: Grafika	Hibás színek

en: Graphics	OK
hu: Grafika	Jó

en: Graphics: Imperfect,
hu: Grafika: Hibás,

en: Graphics: OK,
hu: Grafika: Jó,

en: Hide Both
hu: Mindkettő elrejtése

en: Hide Filters
hu: Szűrők elrejtése

en: Hide Info/Image
hu: Infó / kép elrejtése

en: Hide romless machine from available list
hu: Rom nélküli gépek elrejtése a meglévő listából

en: Image Format:
hu: Kép formátum:

en: Images
hu: Képek

en: Info auto audit
hu: Automata ellenőrzési infó

en: Infos text size
hu: Infó szöveg mérete

en: Input Options
hu: Irányítás beállítások

en: Italic
hu: Dőlt

en: Joystick deadzone
hu: Joystick holtsáv

en: Joystick saturation
hu: Joystick szaturáció

en: Language
hu: Nyelv

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
hu: Lézerlemez '%1$s' vízszintes pozíció

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
hu: Lézerlemez '%1$s' vízszintes nyújtás

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
hu: Lézerlemez '%1$s' függőleges pozíció

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
hu: Lézerlemez '%1$s' függőleges nyújtás

en: Lightgun
hu: Fénypisztoly

en: Lightgun Device Assignment
hu: Fénypisztoly eszköz gombkiosztás

en: Lines
hu: Vonalak

en: Machine Configuration
hu: Gép beállítások

en: Manufacturer	%1$s
hu: Gyártó	%1$s

en: Master Volume
hu: Fő hangerő

en: Menu Preview
hu: Menü előnézet

en: Miscellaneous Options
hu: Egyéb beállítások

en: Mouse
hu: Egér

en: Mouse Device Assignment
hu: Egér eszköz gombkiosztása

en: Multi-keyboard
hu: Osztott billentyűzet

en: Multi-mouse
hu: Osztott egér

en: Name:             Description:
hu: Név:             Leírás:

en: Natural keyboard
hu: Természetes billentyűzet

en: Network Devices
hu: Hálózati eszközök

en: New Barcode:
hu: Új vonalkód:

en: New Image Name:
hu: Új kép neve:

en: No
hu: Nem

en: None
hu: Nincs

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Number Of Screens
hu: Képernyők száma

en: Off
hu: Ki

en: Off-screen reload
hu: Újratöltés képen kívül

en: On
hu: Be

en: Other Controls
hu: Egyéb irányítók

en: Overall	NOT WORKING
hu: Összegezve	NEM MŰKÖDIK

en: Overall	Unemulated Protection
hu: Összegezve	Emulálatlan védelem

en: Overall	Working
hu: Összegezve	Működik

en: Overall: NOT WORKING
hu: Összegezve: NEM MŰKÖDIK

en: Overall: Unemulated Protection
hu: Összegezve: Emulálatlan védelem

en: Overall: Working
hu: Összegezve: Működik

en: Overclock CPU %1$s
hu: Processzor túlhajtás %1$s

en: Paddle Device Assignment
hu: Paddle eszköz gombkiosztása

en: Partially supported
hu: Részlegesen támogatva

en: Pause/Stop
hu: Szünet/Állj

en: Pedal Device Assignment
hu: Pedál eszköz gombkiosztása

en: Performance Options
hu: Teljesítmény beállítások

en: Play
hu: Indítás

en: Please enter a file extension too
hu: Adj meg fájlkiterjesztést is

en: Plugin Options
hu: Beépülő beállítások

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Positional Device Assignment
hu: Positional eszköz gombkiosztása

en: Press TAB to set
hu: Beállítás a TAB billentyűvel

en: Pseudo Terminals
hu: Pszeudó terminálok

en: Read this image, write to another image
hu: A kép beolvasása és mentése egy másik képbe

en: Read this image, write to diff
hu: A kép beolvasása és mentése másikba

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: Read-write
hu: Olvasható-írható

en: Record
hu: Felvétel

en: Reload All
hu: Mind újratöltése

en: Remove %1$s Folder
hu: %1$s mappa eltávolítása

en: Remove Folder
hu: Mappa eltávolítása

en: Remove From Favorites
hu: Eltávolítás a kedvencekből

en: Remove last filter
hu: Utolsó szűrő eltávolítása

en: Reset
hu: Alapra állítás

en: Reset All
hu: Mindet alapra

en: Return to Previous Menu
hu: Vissza az előző menübe

en: Revision: %1$s
hu: Revízió: %1$s

en: Rewind
hu: Visszatekerés

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Rotate left
hu: Forgatás balra

en: Rotate right
hu: Forgatás jobbra

en: Rotation Options
hu: Elforgatási beállítások

en: Sample Rate
hu: Mintavételezés

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
hu: Minta szöveg - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Screen
hu: Képernyő

en: Screen #%d
hu: Képernyő #%d

en: Screen '%1$s'
hu: Képernyő '%1$s'

en: Screen Orientation	Horizontal
hu: Kép igazítottság	Vízszintes

en: Screen Orientation	Vertical
hu: Kép igazítottság	Függőleges

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
hu: Képtükrözés a vegyes módban nem támogatott.

en: Select access mode
hu: Hozzáférési mód választás

en: Select image format
hu: Kép formátum választás

en: Short Name	%1$s
hu: Rövid név	%1$s

en: Show All
hu: Mindet mutat

en: Show DATs view
hu: DAT nézet mutatása

en: Show Side Panels
hu: Oldal panelek mutatása

en: Show mouse pointer
hu: Egérmutató megjelenítése

en: Skip BIOS selection menu
hu: BIOS választási menü kihagyása

en: Skip software part selection menu
hu: Szoftver elemek választási menü kihagyása

en: Sleep
hu: Alvás

en: Slider Controls
hu: Csúszka irányítók

en: Slot Devices
hu: Behelyezhető eszközök

en: Software is clone of: %1$s
hu: A szoftver a következő klónja: %1$s

en: Software is parent
hu: A szoftver alap

en: Sound
hu: Hang

en: Sound	Imperfect
hu: Hang	Hibás

en: Sound	OK
hu: Hang	Jó

en: Sound	Unimplemented
hu: Hang	nincs beépítve

en: Sound Options
hu: Hang beállítások

en: Sound: Imperfect
hu: Hang: Hibás

en: Sound: OK
hu: Hang: Jó

en: Sound: Unimplemented
hu: Hang: nincs beépítve

en: Speed
hu: Sebesség

en: Start Out Maximized
hu: Indítás teljes képernyőn

en: State/Playback Options
hu: Mentés/visszajátszás beállítások

en: Steadykey
hu: Gyorsbillentyű

en: Supported: No
hu: Támogatás: Nem

en: Supported: Partial
hu: Támogatás: Részleges

en: Supported: Yes
hu: Támogatás: Igen

en: Switch Item Ordering
hu: Elem sorrend beállítása

en: Synchronized Refresh
hu: Szinkronizált frissítés

en: System
hu: Rendszer

en: System: %1$-.100s
hu: Rendszer: %1$-.100s

en: Tape Control
hu: Kazetta irányítók

en: Throttle
hu: Lassítás

en: Tickets dispensed: %1$d
hu: Kiosztott jegyek: %1$d

en: Trackball Device Assignment
hu: Hanyattegér eszköz beállítása

en: Triple Buffering
hu: Háromszoros pufferelés

en: Type name or select: %1$s_
hu: Név beírása vagy kiválasztás: %1$s_

en: Type name or select: (random)
hu: Név beírása vagy kiválasztás: (véletlenszerű)

en: UI Font
hu: Felület betűkészlete

en: UI active
hu: Felület aktív

en: Uptime: %1$d:%2$02d
hu: Játékidő: %1$d:%2$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
hu: Játékidő: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Use External Samples
hu: Külső minták használata

en: Use image as background
hu: Kép beállítása háttérként

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: Vector
hu: Vektor

en: Vector Flicker
hu: Vektor villogás

en: Video Mode
hu: Kép mód

en: Video Options
hu: Kép beállítások

en: Wait Vertical Sync
hu: V-sync-re várás

en: Window Mode
hu: Ablakban futtatás

en: Year	%1$s
hu: Év	%1$s

en: Yes
hu: Igen

en: [compatible lists]
hu: [kompatibilitási lista]

en: [create]
hu: [létrehozás]

en: [empty slot]
hu: [üres hely]

en: [empty]
hu: [üres]

en: [failed]
hu: [sikertelen]

en: [file manager]
hu: [fájl kezelő]

en: [software list]
hu: [szoftver lista]

[ctx: color-channel]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: color-channel]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: color-channel]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: color-option]
en: Background
hu: Háttér

[ctx: color-option]
en: Border
hu: Keret

[ctx: color-option]
en: Clone
hu: Klón

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
hu: Grafikai betekintő háttere

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
hu: Mousedown háttér szín

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
hu: Mousedown szín

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
hu: Mouseover háttér szín

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
hu: Mouseover szín

[ctx: color-option]
en: Normal text
hu: Normál szöveg

[ctx: color-option]
en: Normal text background
hu: Normál szöveg háttér

[ctx: color-option]
en: Selected background color
hu: Választott háttérszín

[ctx: color-option]
en: Selected color
hu: Választott szín

[ctx: color-option]
en: Slider color
hu: Csúszka színe

[ctx: color-option]
en: Subitem color
hu: Segédeszköz szín

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
hu: Nem használható szín

[ctx: color-preset]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: color-preset]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: color-preset]
en: Gray
hu: Szürke

[ctx: color-preset]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: color-preset]
en: Orange
hu: Narancs

[ctx: color-preset]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: color-preset]
en: Silver
hu: Ezüst

[ctx: color-preset]
en: Violet
hu: Ibolya

[ctx: color-preset]
en: White
hu: Fehér

[ctx: color-preset]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: color-sample]
en: Clone
hu: Klón

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
hu: Mouseover

[ctx: color-sample]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: color-sample]
en: Selected
hu: Kiválasztva

[ctx: color-sample]
en: Subitem
hu: Segédeszköz

en: default
hu: alap

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
hu: [root%1$s] színek

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
hu: [root%1$s] tollak

[ctx: machine-filter]
en: Category
hu: Kategória

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
hu: Gyártó

[ctx: machine-filter]
en: Year
hu: Év

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
hu: Célkereszt beállítások

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
hu: Emulálva

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
hu: Billenytűzet mód

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
hu: Természetes

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
hu: Felvétel a Kedvencekhez

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
hu: BIOS választás

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
hu: Vonalkód olvasó

[ctx: menu-main]
en: Bookkeeping Info
hu: Nyilvántartási infó

[ctx: menu-main]
en: Cheat
hu: Csalás

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
hu: Célkereszt beállítások

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
hu: Külső DAT nézet

[ctx: menu-main]
en: File Manager
hu: Fájl kezelő

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
hu: Gép beállítások

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
hu: Hálózati eszközök

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
hu: Beépülő beállítások

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
hu: Pszeudó terminálok

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
hu: Eltávolítás a kedvencekből

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
hu: Csúszka irányítók

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
hu: Behelyezhető eszközök

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
hu: Kazetta irányítók

[ctx: menu-main]
en: Video Options
hu: Kép beállítások

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
hu: %1$s - Keresés: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
hu: Dupla kattintás vagy %1$s megnyomása a kiválasztáshoz

[ctx: path-option]
en: Artwork
hu: Illusztrációk

[ctx: path-option]
en: Bosses
hu: Boss

[ctx: path-option]
en: Cabinets
hu: Játékgép

[ctx: path-option]
en: Control Panels
hu: Kezelő pult

[ctx: path-option]
en: Covers
hu: Borítók

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
hu: Célkeresztek

[ctx: path-option]
en: DATs
hu: DAT

[ctx: path-option]
en: Flyers
hu: Plakátok

[ctx: path-option]
en: HowTo
hu: Hogyan

[ctx: path-option]
en: INIs
hu: INI fájlok

[ctx: path-option]
en: Icons
hu: Ikonok

[ctx: path-option]
en: Logos
hu: Logók

[ctx: path-option]
en: Marquees
hu: Matricák

[ctx: path-option]
en: PCBs
hu: PCB-k

[ctx: path-option]
en: ROMs
hu: ROM

[ctx: path-option]
en: Scores
hu: Eredmények

[ctx: path-option]
en: Snapshots
hu: Pillanatképek

[ctx: path-option]
en: Versus
hu: Ellen

en: playing
hu: játszva

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
hu: Létrehozás

[ctx: plugin-data]
en: Command
hu: Parancs

[ctx: plugin-data]
en: History
hu: Történet

[ctx: plugin-data]
en: Sysinfo
hu: Rendszer infó

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
hu: Létrehozás

en: recording
hu: felvéve

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
hu: Illusztráció előnézet

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
hu: Boss

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
hu: Borítók

[ctx: selmenu-artwork]
en: Flyer
hu: Plakát

[ctx: selmenu-artwork]
en: Game Over
hu: A játék végetért

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
hu: Hogyan

[ctx: selmenu-artwork]
en: Marquee
hu: Matrica

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
hu: Eredmények

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
hu: Pillanatképek

[ctx: selmenu-artwork]
en: Versus
hu: Ellen

[ctx: software-filter]
en: Device Type
hu: Eszköz fajtája

[ctx: software-filter]
en: Publisher
hu: Kiadó

[ctx: software-filter]
en: Software List
hu: Szoftver lista

[ctx: software-filter]
en: Year
hu: Év

en: stopped
hu: leállítva
